خط – صف اروپا ایران توافق خارجی سیاست

خط – صف: اروپا ایران توافق خارجی سیاست اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دلیل سانسور سریال «رهایم نکن» اعلام شد

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه در گفت‌وگو با جام‌جم علت از بین بردن صحنه‌هایی از «رهایم نکن» را تشریح کرد.

دلیل سانسور سریال «رهایم نکن» اعلام شد

دلیل سانسور سریال «رهایم نکن» اعلام شد

عبارات مهم : تصویر

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه در گفت وگو با جام جم علت از بین بردن صحنه هایی از «رهایم نکن» را تشریح کرد.

مهدی روشن روان، مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه در گفت وگو با جام جم راجع به از بین بردن صحنه مربوط به تجاوز در سریال رهایم نکن توضیح داد: در بازبینی مشخص شد که میزان خشونت این صحنه بالاست و با در نظرگرفتن این که مخاطبان بسیاری لحظه افطار بیننده سریال هستند، بنابراین باید این میزان خشونت کمتر می شد، لیکن مخاطب آسیب می دید. از سوی دیگر با توجه به اتفاق اخیر مدرسه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران و تنش جامعه، بهتر بود این صحنه تعدیل شود. این ملاحظه فقط در ارتباط با سریال رهایم نکن نیست و مشمول بر حال همه سریال ها می شود.

دلیل سانسور سریال «رهایم نکن» اعلام شد

وی ادامه داد: البته ما جلسه ای با آقای عسگرپور کارگردان خواهیم داشت تا میزان صحنه های ناراحت کننده کمتر شود. آنچه اهمیت دارد، مخاطب است و باید ما قبل از هر چیز به مخاطب فکر کنیم. این مدیر گروه در ادامه تصریح کرد: هنگامی که سریالی از یک شبکه پخش می شود، حق حرفه ای مسئولان است که راجع به بخش های متفاوت آن دخل و تصرف داشته باشد. این مشمول بر حال همه سریال ها می شود.

روشن روان با اشاره به مشاوران و صاحب نظران شبکه گفت: ما جهت ساخت هر سریالی مشورت هایی با حضور صاحب نظران داریم. ضمن این که با توجه به اتفاقاتی که اخیراً در سطح جامعه افتاده، وظیفه داریم با اشراف کامل و بنا به مصلحت مردم عمل کنیم.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه در گفت‌وگو با جام‌جم علت از بین بردن صحنه‌هایی از «رهایم نکن» را تشریح کرد.

ما راجع به علل و عوامل بزه ها و عواقب آن توضیح می دهیم، ولی به تصویرکشیدن خود ناهنجاری و بزه باید به حداقل ممکن برسد. وی عنوان کرد: به تصویر کشیدن یک بزه با حداکثریت تصویرهای درست نیست، بلکه ما به ریشه، ابعاد، پیامدها و راه های برون رفت باید بپردازیم. بر اساس نظرسنجی های انجام شده است و تماس مخاطبان با روابط عمومی در این سریال صحنه های تلخ و ناهنجار بیش از اندازه به تصویر کشیده شده است و این هنگام افطار درست نیست. ضرورتی ندارد تا این میزان تلخی نشان داده شود. در هر صورت ما به دقت همه صحنه های این سریال را با حضور صاحب نظران بررسی کردیم و مصلحت در از بین بردن این صحنه ها بود.

واژه های کلیدی: تصویر | سریال | مخاطب | سانسور | سریالی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz