خط – صف اروپا ایران توافق خارجی سیاست

خط – صف: اروپا ایران توافق خارجی سیاست اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نظر پلیس راجع به بادیگارد سلبریتی‌ها

انتشار تصویرهای بعضی خواننده‌ها، بازیگران و حتی ورزشکاران در مراسم متفاوت در کنار افرادی که تحت عنوان محافظ شخصی یا بادیگارد آشنا می‌شوند جهت خیلی‌ها پرسش برانگ

نظر پلیس راجع به بادیگارد سلبریتی‌ها

نظر پلیس راجع به بادیگارد سلبریتی ها

عبارات مهم : بادیگارد

انتشار تصویرهای بعضی خواننده ها، بازیگران و حتی ورزشکاران در مراسم متفاوت در کنار افرادی که تحت عنوان محافظ شخصی یا بادیگارد آشنا می شوند جهت خیلی ها پرسش برانگیز هست؛ بادیگارد هایی که مدیر پلیس پیشگیری ناجا، بر نداشتن مجوز فعالیتشان تاکید دارد و …

به گزارش تسنیم، سردار محمد شرفی در تصویر العمل به فعالیت بعضی افراد و شرکت های شخصی تحت عنوان «محافظان شخصی یا بادیگارد» که سرویس های محافظتی را به بعضی از افراد و از جمله سلبریتی ها ارائه می دهند اظهار کرد: پلیس و نیروی انتظامی هیچ مجوزی جهت محافظت شخصی از افراد یا فعالیت بادیگارد ها صادر نکرده و نه تنها پلیس، بلکه قانون نیز چنین اجازه ای را نداده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: حفاظت از شخصیت ها در نیروی انتظامی بر اساس ضوابط خاص و قوانین کشور است و حفاظت از شخصیت ها، با توجه به این ضوابط انجام می شود.

مسئولیت حفاظت شخصیت ها در کشورمان قبل از انقلاب در اختیار شهربانی قرار داشت و بعد از انقلاب هم حفاظت بخشی از شخصیت های نظام به کمیته انقلاب اسلامی و بخش دیگری به سپاه پاسداران واگذار شد. بعد از آن هم با توجه به ادغام شهربانی، ژاندارمری و کمیته در نیروی انتظامی، مسولیت حفاظت شخصیت ها به نیروی انتظامی سپرده شد. البته بعد از ادغام و در برهه ای از وقت و در حدود ۴ تا ۵ سال، مسئولیت حفاظت از شخصیت ها به سپاه پاسداران واگذار شد، ولی مجدداً این وظیفه در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت.

امروز مسئولیت حفاظت از شخصیت های نظام به یگانی تحت اختیار یگان حفاظت از شخصیت ها در ناجا است و به گفته سردار هدایت البرزی فرمانده سابق یگان حفاظت از شخصیت های ناجا، حدود ۸۰ درصد از مقامات که دارای رده امنیتی هستند، مورد حفاظت قرار می گیرند و حفاظت از آن ها در اختیار یگان حفاظت شخصیت هاست و حفاظت از تعداد معدودی نیز در اختیار سپاه پاسداران است.

به گفته وی، تشخیص اینکه یک شخصیت مورد ترساندن است یا خیر و یا اینکه باید نظام جان چه کسی را حفاظت کند، به وسیله شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی کشور تعیین می شود و سطح بندی و رده بندی امنیتی افراد دارای مسئولیت در کشور را با توجه به تهدیداتی که متوجه آن هاست و مسئولیت این افراد تعیین می کند و بر اساس رده بندی امنیتی شورای امنیت کشور (شاک)، حفاظت از این افراد در دستور کار قرار می گیرد.

اما در سال های اخیر، شاهد حضور و فعالیت بعضی افراد و شرکت ها تحت عنوان محافظان شخصی یا بادیگارد هستیم؛ موضوعی که بعضی از خواننده ها، بازیگران و در مجموع سلبریتی ها از آن استقبال کرده و تصویر حضورشان در مراسم های متفاوت در کنار افرادی تنومند، توجه خیلی ها را به خود جلب کرد. حالا کار به جایی رسیده که تب استخدام محافظ شخصی و بادیگارد جهت بعضی از خواننده ها، بازیگران و حتی ورزشکاران، اوج گرفته و این عنوان به یک پُز برایشان تبدیل شده است است.

نظر پلیس راجع به بادیگارد سلبریتی‌ها

واژه های کلیدی: بادیگارد | سپاه پاسداران | نیروی انتظامی | نیروی انتظامی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz